Ապրիլի 26-ին Հիմնադրամի գլխավոր գրասենյակում Չենդու տեղի ունեցավ Հիմնադրամի ներկայացուցիչների՝ Սերգեյ Ավանեսովի գլխավորությամբ, և Սիչուան նահանգի վարչակազմի պատվիրակության հանդիպումը։
Պատվիրակության կազմում էին՝ պարոն Վեն — Սիչուան նահանգի մշակույթի և զբոսաշրջության վարչությանն առընթեր հասարակական կազմակերպությունների կապերի ամրապնդման համակարգող խորհրդի գրասենյակի ղեկավար, Սիչուանի «Հանհե» գեղագրության և նկարչության ակադեմիայի նախագահ, և տիկին Չժու — «Լանշի Մեդիա» ընկերության գլխավոր տնօրեն։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին երկկողմ համագործակցության հեռանկարները, այդ թվում՝ Վարդան Մամիկոնյանի հետ կապված նախագծերը։ Պատվիրակությանը ներկայացվեց տվյալ պատմական գործչին նվիրված հանդես։
Առանձին ուշադրություն դարձվեց Հայաստանում չինական ավանդական բժշկության կենտրոնի ստեղծման ծրագրին։
Հանդիպման ավարտին կողմերը պայմանավորվեցին շարունակել համատեղ աշխատանքը՝ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման համար։

В Чэнду состоялась встреча представителей Фонда с делегацией администрации провинции Сычуань.
26 апреля в головном офисе Фонда в Чэнду состоялась встреча представителей Фонда во главе с Сергеем Аванесовым с делегацией администрации провинции Сычуань.
В составе делегации: господин Вэнь — начальник офиса Координационного совета по укреплению связей общественных организаций при Департаменте культуры и туризма провинции Сычуань, председатель Ханхэской академии каллиграфии и живописи Сычуани, И госпожа Чжу — генеральный директор компании «Ланьши Медиа».
В ходе встречи стороны обсудили перспективы двустороннего сотрудничества, в том числе проекты, связанные с Вардан Мамиконян. Представителям делегации был представлен журнал, посвящённый Вардану Мамиконяну.
Отдельное внимание было уделено программе создания Центра традиционной китайской медицины в Армении.
По итогам встречи стороны договорились продолжить совместную работу по реализации достигнутых договорённостей.