Ապրիլի 26-ին Հիմնադրամի գլխավոր գրասենյակում Չենդու տեղի ունեցավ Հիմնադրամի ներկայացուցիչների՝ Սերգեյ Ավանեսովի գլխավորությամբ, և Սիչուան նահանգի վարչակազմի պատվիրակության հանդիպումը։
Պատվիրակության կազմում էին՝ պարոն Վեն — Սիչուան նահանգի մշակույթի և զբոսաշրջության վարչությանն առընթեր հասարակական կազմակերպությունների կապերի ամրապնդման համակարգող խորհրդի գրասենյակի ղեկավար, Սիչուանի «Հանհե» գեղագրության և նկարչության ակադեմիայի նախագահ, և տիկին Չժու — «Լանշի Մեդիա» ընկերության գլխավոր տնօրեն։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին երկկողմ համագործակցության հեռանկարները, այդ թվում՝ Վարդան Մամիկոնյանի հետ կապված նախագծերը։ Պատվիրակությանը ներկայացվեց տվյալ պատմական գործչին նվիրված հանդես։
Առանձին ուշադրություն դարձվեց Հայաստանում չինական ավանդական բժշկության կենտրոնի ստեղծման ծրագրին։
Հանդիպման ավարտին կողմերը պայմանավորվեցին շարունակել համատեղ աշխատանքը՝ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման համար։

On April 26, a meeting was held at the Foundation’s headquarters in Chengdu between representatives of the Foundation, led by Sergey Avanesov, and a delegation from the administration of Sichuan Province.
The delegation included Mr. Wen — Director of the Office of the Coordination Council for Strengthening Ties among Social Organizations under the Department of Culture and Tourism of Sichuan Province, and President of the Hanhe Academy of Calligraphy and Painting of Sichuan; and Ms. Zhu — General Director of LanShi Media.
During the meeting, the parties discussed prospects for bilateral cooperation, including projects related to Vardan Mamikonian. The delegation was presented with a journal dedicated to this historical figure.
Special attention was given to the program for establishing a Center of Traditional Chinese Medicine in Armenia.
At the conclusion of the meeting, the parties agreed to continue joint work to implement the agreements reached.