Համապարփակ գործընկերության և ռազմավարական փոխգործակցության հարաբերությունները զարգացնելու նպատակով՝ մտնելով ռուս-չինական բարիդրացիության, բարեկամության և համագործակցության պայմանագրի նոր դարաշրջան, Սիբիրի դաշնային շրջանի մայրաքաղաք Նովոսիբիրսկում, 2024 թվականի նոյեմբերի 27-29-ը ժ. Միջազգային ցուցահանդեսային համալիր (IEC) «Novosibirsk Expo Center» (Stantsionnaya փողոց, շենք 104) տեղի կունենա «GLOBALSIBCHITAINEXPO» եվրասիական-չինական ցուցահանդեսն ու ֆորումը։
Միջազգային հաղորդակցման այս հարթակի ստեղծումը, որը միավորում է պետական կառույցների, բիզնեսի և հասարակական միավորումների ներկայացուցիչները՝ կառուցողական երկխոսություն վարելու համար, կօգնի ապահովել Ռուսաստանի Դաշնության ձեռնարկությունների և ժողովրդական ձեռնարկությունների միջև արտաքին առևտրի, արդյունաբերական, տեխնոլոգիական և գիտական համագործակցության զարգացումը։ Չինաստանի Հանրապետություն. Այս միջոցառման միտումները կլինեն ԵՎՐԱՍԻԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ, ԱՐՏԱՀԱՆՈՒՄ-ՆԵՐՄՈՒԾՈՒՄ ՈՐՊԵՍ ԵՐԿԿՈՂՄ ՆԵՐՈՒԺ, ՌՈՒՍ-ՉԻՆԱԿԱՆ ԱՐՏԱՔԻՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ, ԷՆԵՐԳԻԱ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԷՆԵՐԳԻ ԽՆԱՅՈՒՄԸ, ԱՐԴՅՈՒՆԱԲԵՐԱԿԱՆ-ԼՈԳԻՍՏԻԿԱԿԱՆ ԲԱՐՁՐԱՌԵՎՏՐԱՅԻՆ ԵՎ ԱՐՏԱԴՐԱԿԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ, ELL ՈՐՊԵՍ ՏՐԱՆՍՊՈՐՏ ԵՎ ԼՈԳԻՍՏԻԿԱ.
Ծրագրի հիմնական նպատակներն են եվրասիական, ռուսական և չինական գործարար շրջանակների միջև առկա և նոր կապերի ձևավորումը, միջտարածաշրջանային եվրասիական-չինական գործընկերության զարգացումը մեր երկրների ձեռնարկատերերի միջև հարաբերությունների բարելավման հարցերում, փոխանակումը: արտաքին տնտեսական գործունեության ոլորտում փորձագետների և ձեռնարկատերերի միջև երկկողմ փորձ, ինչպես նաև երկու երկրների առաջադեմ տեխնոլոգիաների, ապրանքների, ծառայությունների, ապրանքների և գիտական խոստումնալից զարգացումների ծանոթություն:
Ի կատարումն Մոսկվայում ցուցահանդես-ֆորումի նպատակների և խնդիրների, ստորագրվել է համաձայնագիր GLOBALSIBEXPO ՍՊԸ-ի միջև՝ ի դեմս գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Յախոմովի և Չինաստան-Հայաստան հարաբերությունների տարածաշրջանային զարգացման հիմնադրամի գլխավոր ներկայացուցիչ, տնօրենների խորհրդի նախագահ։ Պեկինի Daxing Trade Information Consulting Co. Ltd" Վլադիմիր Լիշչուկի կողմից։ Նույն օրը ստեղծվել է աշխատանքային խումբ՝ ծրագրի իրականացման համար։

В целях развития отношений всеобъемлющего партнерства и стратегического взаимодействия, вступающего в новую эпоху российско-китайского Договора о добрососедстве, дружбе и сотрудничестве, в столице СФО городе Новосибирске 27-29 ноября 2024 года в Международном Выставочном Комплексе (МВК) "Новосибирский экспоцентр" (улица Станционная, дом 104) состоится евразийско-китайская выставка-форум "ГЛОБАЛСИБКИТАЙЭКСПО".
Создание этой международной коммуникационной площадки, объединяющей представителей органов власти, бизнеса, общественных объединений для ведения конструктивного диалога, поможет в обеспечении развития внешней торговли, промышленной, технологической и научной кооперации между предприятиями Российской Федерации и Китайской Народной Республики. Трендами данного мероприятия будут ЕВРАЗИЙСКОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО, ЭКСПОРТ-ИМПОРТ, КАК ДВУХСТОРОННИЙ ПОТЕНЦИАЛ, РОССИЙСКО-КИТАЙСКОЕ ВНЕШНЕЭКОНОМИЧЕСКОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО, ЭНЕРГЕТИЧЕСКАЯ БЕЗОПАСНОСТЬ И ЭНЕРГОСБЕРЕЖЕНИЕ, ПРОМЫШЛЕННО-ЛОГИСТИЧЕСКИЕ И ИНДУСТРИАЛЬНЫЕ ПАРКИ, ВЫСОКОТЕХНОЛОГИЧНЫЕ И НАУКОЕМКИЕ РАЗРАБОТКИ, А ТАКЖ ТРАНСПОРТ И ЛОГИСТИКА:
Главными задачами проекта является развитие сложившихся и формирование новых связей между евразийскими, российскими и китайскими деловыми кругами, содействие развитию межрегионального евразийско-китайского партнёрства в вопросах совершенствования отношений между предпринимателями наших стран, обмен двухсторонним опытом между экспертами и предпринимателями в области ведения внешнеэкономической деятельности.,
A также знакомство с передовыми технологиями, товарами, услугами, продуктами и перспективными научными разработками двух стран. Во исполнении целей и задач выставки-форума в Москве состоялось подписание Соглашения между ООО "ГЛОБАЛСИБЭКСПО", в лице Генерального директора Александра Яхомова и Генеральным Представителем Фонда Регионального Развития Китайско-Армянских Отношений", Председателем Совета Директоров "BeijingDaxingTradeInformationConsultingCo. Ltd" Владимиром Лищуком. В этот же день была сформирована рабочая группы по реализации проекта.