1 հուլիսի, 2013թ. Չինաստանի Կոմունիստական կուսակցության (ՉԿԿ) ծննդյան 102-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Հայ-չինական հարաբերությունների տարածաշրջանային զարգացման հիմնադրամի նախագահ Սերգեյ Ավանեսովը, Եվրասիական տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունում Չինաստանի նախագահ պարոն Կը Ծյանը և Ապագա միտումների խմբի փոխնախագահ տիկին Յանգ Յանգը հանդիպել են Չընդուում։
Բանակցությունների ընթացքում նախագահ Սերգեյ Ավանեսովը ներկայացրել է ՉԺՀ-ում Հայ-չինական հարաբերությունների տարածաշրջանային զարգացման հիմնադրամի աշխատանքը և հանգամանալից ներկայացրել ֆինանսների, առևտրի, լոգիստիկայի, զբոսաշրջության, հումանիտար գիտությունների և այլ ոլորտներում առկա գործունեությունը։ Տիկին Յանը ներկայացրեց Ապագա միտումների խմբի ներդրումն ու ձեռքբերումները Չինաստանում, Մերձավոր Արևելքում, Աֆրիկայում և այլ երկրներում: Նախագահ Կը Ծյանը ներկայացրել է Չինաստանում Եվրասիական տնտեսական համագործակցության կազմակերպության աշխատանքը։ Բարեկամական մթնոլորտում նրանք ծավալուն և խորը փոխանակումներ ունեցան ֆինանսների, առևտրի, ֆինանսավորման, ներդրումային և այլ ոլորտներում։ Բոլոր կողմերին հետաքրքրող թեմաները հանգամանորեն քննարկվեցին։
Տիկին Յանգը ջերմորեն հրավիրեց նախագահ Սերգեյ Ավանեսովին և նախագահ Կը Ծյանին այցելել Ապագա միտումների խմբի Դուբայի մասնաճյուղ և հանդիպել նախագահ Ֆարզամ Կամա Լաբադիի հետ:

1 июля 2013 г. по случаю 102-й годовщины со дня рождения Коммунистической партии Китая (КПК) председатель Армяно-китайского фонда регионального развития Сергей Аванесов, председатель Китая в Организации евразийского экономического сотрудничества г-н Ке Цян и зам. председатель группы тенденций Будущего г-жа Ян Ян встретилась в Чэнду.
В ходе переговоров президент Сергей Аванесов представил работу Фонда регионального развития армяно-китайских отношений в КНР и подробно рассказал о существующей деятельности в финансовой, торговой, логистической, туристической, гуманитарной и других сферах. Г-жа Ян представила вклад и достижения группы тенденций Будущего в Китае, на Ближнем Востоке, в Африке и других странах. Президент Кэ Цянь представил работу Организации Евразийского экономического сотрудничества в Китае. В дружеской атмосфере состоялся обширный и глубокий обмен мнениями в области финансов, торговли, финансирования, инвестиций и других областях. Подробно обсуждались темы, представляющие интерес для всех сторон.
Г-жа Ян тепло пригласила президента Сергея Аванесова и президента К. Цяна посетить штаб-квартиру группы тенденций Будущего в Дубае и встретиться с президентом Фарзамом Кама Лабади.